Wellness centrum

26, januára 2018 odovzdali obecenstvu nové wellness stredisko Thermal Resort Vadas v Štúrove. Projekt sa zrealizoval zo samostatných zdrojov, celkovo z 2,2 milióna eur. Očakáva sa, že sa zvýši počet prenocovaní aj mimo sezóny, aj napriek tomu, že majú viac ako štvrť miliónové obsadenia, čo je pozoruhodné aj pre mnohé maďarské kúpeľné mestá.

20180126_163313

Časť wellnesscentra pri otvorení

V Štúrove sa 39 stupňová termálna voda vyzdvihuje z hĺbky 130 m. Prvé vrty začali v roku 1973, výstavba rekreačného komplexu sa začala v roku 1976 a v roku 1978 otvorili prvé bazény. Kúpeľ sa postupne rozširoval s bufetmi a bungalovmi, od roku 1983 sa otvoril aj hotel. V súčasnosti je 12 500 miestna denná kapacita.

Vadas Thermal Resort *** je skutočný rodinný zážitkový komplex, len 4 km od baziliky v Ostrihome, s ubytovaním, športovými a voľnočasovými programami s veľkou gastronomickou ponukou, ale najväčšou atrakciou sú zážitkové bazény.

Vlnový bazén Laguna čaká na kúpajúcich sa s 30 ° C vodou na 3800 metroch štvorcových, zatiaľ čo bazén Hviezda je na 1,350 metroch štvorcových. Pre tých, ktorí sa chcú uvoľniť v teplej vode, relaxačný bazén a virívka ponúkajú úplnú relaxáciu. Snom rodín s malými deťmi je detský zábavný bazén s hračkami, tobogánmi a mnohými atrakciami. A ak to ešte stále nestačí,  čakajú na Vás aj vonkajšie bazény a krytý bazén.

Tobogánový park je k dispozícii so zvlášť vstupným poplatkom, ktorého cena je 3 €/osobu, pričom ponúka dva 80-metrové šmýkačky a aj štyri menšie, ktoré zábavu úplne zabezpečia.

Tento komplexum sa rozšíril o nové wellnesscentrum.

20180126_163348

Zážitkové bazény

Na slávnostnom otvorení, riaditeľ Endre Hogenbuch povedal: Keď  prevzal vedenie kúpaliska a hotela už pred takmer desať a pol rokmi, mnohí sa ho spýtali, kedy sa vytvorí wellness na štúrovskom kúpalisku. V každom prípade upokojil každého, pretože v popredí boli iné priority: urobiť vonkajšie kúpalisko a bazény atraktívnymi a rozšíriť ich so zážitkovými bazénmi. Väčšina investícií sa uskutočňovala z vlastných zdrojov, a iba z menšej časti využili finančné prostriedky z EÚ. V súčasnosti sú už obnovené vonkajšie bazény, takže na 40. výročie otvorenia kúpeľného areálu mohli spraviť saunu so soľným kúpeľom, zážitkovými sprchami, vnútorné a vonkajšie bazény pre deti aj dospelých. Avšak vývoj tu ešte stále neprestane, povedal Endre Hogenbuch, pretože stroje náhodou neopustili svoje miesto a pre 40. výročie mája bude hosťom ponúknutá nová investícia. Viac o tom však neprezradil.

Starosta Jenő Szabó, po oficiálnom slávnostnom otvorení, previedol hostí vo wellnesse. Zvýraznil: Budova zahŕňa najmodernejšiu technológiu pre pohodlie hostí. Špecialitou budovy je selfiebod na poschodí, kde si návštevníci môžu vychutnať krásnu panorámu – čiastočne s výhľadom na Dunaj a baziliku v Esztergome a čiastočne aj s kúpaliskom.
Od 26. januára je pre hostí otvorená wellnessová časť a široká verejnosť je privítaná od 1. februára.

20170822_153954

Štúrovské kúpalisko v lete, s prekrásnou panorámou.

Share this...
Share on FacebookShare on LinkedIn