csonakazas

Región Podunajska sa svojim charakterom vyznačuje predovšetkým vodnými športami ako splavovanie rieky Dunaj a Váh, vodnou turistikou a rybolovom.

water-komanromotorcsonak
K rozšíreniu športových aktivít vhodným spôsobom prispela aj podunajská cyklotrasa, ktorá je vhodná aj pre korčuliarov a bežcov.

patince-vodny-bike

eurovelo#

Športové vyžitie a spoznávanie krás regiónu Podunajska si turisti môžu obohatiť aj prostredníctvom turistiky, jazdou na koňoch a inými aktivitami ako napríklad golf, lukostreľba, beach volejbal, tenis, aqua-aerobik, vodné bicyklovanie a člnkovanie.

Muzsla_lovas_3

Komárno aj Štúrovo ponúkajú pre záujemcov aj Street Workout Parky pre tých, ktorí nemajú čas, chuť, alebo financie na tradičnú posilňovňu. Trend cvičenia pod holým nebom nabral v posledných rokoch obrovskú popularitu a obľubujú ho nielen aktívnejší športovci, ale aj začiatočníci. Súčasťou parkov sú aj inštruktážne tabule poskytujúce informácie o cvikoch a ich náročnosti pre tých, ktorí s cvičením iba začínajú.

Po náročnom dni si hostia môžu ešte zaplávať v termálnej vode, zregenerovať sa a oddýchnuť si  vo wellness centrách, ktoré región ponúka.