Hoci Podunajsko nepatrí k rozsiahlym regiónom, ponúka obyvateľom i turistom viacero termálnych prameňov. Nájdeme tu trojicu rekreačných kúpalísk so zaujímavými a zdraviu prospešnými termálnymi prameňmi. Kúpaliská v Komárne, v Štúrove a Wellness i Letné termálne kúpalisko v Patinciach pôsobia relaxačne a ľuďom pomáhajú zlepšovať zdravotný stav.

Patince

www.wellnesspatince.sk

www.patincekupele.sk

Už v trinástom storočí sa v Patinciach „máčali“ miestni v tunajších termálnych vodách. Dokumenty hovoria dokonca o popularite medzi Rímskymi vojakmi v I. a II. storočí! Pramene popisoval slávny slovenský polyhistor Matej Bel a už zakrátko tu vznikli prvé, vrchnosťou vybudované kúpele.

wellness-bazen

Dnes z tohto daru prírody ťaží Wellness Hotel Patince, ktorý patrí k najžiadanejším destináciám v okolí. Termálna voda v Patinciach má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo človeka. Pramene sú navŕtané do hĺbky približne 170 – 180 metrov, dosahujú teploty takmer 27°C. Jeden z vrtov napája bazény, druhý malé jazierko a tretí veľké člnkovacie jazero.

patince1
V letnom období funguje vo Wellness Hoteli Patince až desiatka bazénov a štyri tobogány rôznej úrovne. Okrem tradičného vonkajšieho kúpaliska s plaveckými bazénmi, plážami či tobogánmi, si v štvorhviezdičkovom rezorte užijú návštevníci aj vnútorné, celoročne prevádzkované vody tunajšieho bazénového sveta, s mnohými masážnymi prvkami, oddychovými i plávacími zónami. Areál poskytuje ubytovacie kapacity s rôznym štandardom a množstvo aktivít vrátane širokého výberu masáží či kúpeľnej a kozmetickej starostlivosti.

Analýzu minerálnej vody kúpaliska a wellness Patince nájdete TU.

 

 

Štúrovo

www.vadas.sk

V okolí mesta Štúrovo sa nachádzajú tri termálne pramene. Termálnu vodu „ťažia“ spod zeme čerpadlom v hĺbke 6 – 7 metrov a využívajú ju na prevádzku bazénov, kde má voda približne 30°C. Celková mineralizácia vody je 0,80g/l a má dobrý účinok na pohybové ústrojenstvo a alergické kožné ochorenia.

vadas-sturovo
Stalo sa vám už niekedy, že ste sa nevedeli rozhodnúť, ktorým tobogánom sa spustíte teraz? V Thermal Resorte Vadaš sa vám to pokojne môže stať! Keď sa vyštveráte úplne hore na tobogánovú plošinu, otvorí sa vám vstup do štvorice tobogánov, pričom dva ste už nechali za sebou. S jednodňovým tobogánovým lístkom sa tu môžete spúšťať až do vybláznenia.

bazen_relax5-9bd3166e29To ale nie je jediná atrakcia, ktorú štúrovské termálne kúpalisko ponúka. Spomedzi lanového parku, plážových i neplážových športov, aquazorbingu, či dokonca rybolovu na neďalekom jazere si vyberie naozaj každý.

Komárno

www.thermalkn.sk

Obyvatelia najľudnatejšieho mesta podunajského regiónu sa radi chodia kúpať do vôd riek Váh a Dunaj, ktoré Komárno obopínajú a zlievajú sa do jedného toku.

kn-kupko
Ak sa ale chcú vyvarovať riečnej vode, siahnu po tunajšom termálnom kúpalisku, ktoré je populárnou destináciou najmä v letných mesiacoch. To čerpá z prameňa, ktorý v roku 1967 objavili vŕtači v hĺbke 1224 metrov a dosahuje teplotu až 54°C a výdatnosť približne 17 litrov za sekundu. Dva komárňanské pramene majú priaznivé účinky na kĺbové, reumatické a ženské problémy, bolesti šliach, stavy po odznení akútneho stavu zápalových chorôb nervovej sústavy a ďalšie.

kn-strand
Sedacie termálne bazény sa tu rozprestierajú pod holým nebom i pod strechou. Okrem nich ponúka komárňanské termálne kúpalisko aj plavecký i neplavecký bazén, výukový bazén, detský bazén a množstvo oddychových i športových aktivít pre rodiny s deťmi a partie mladých ľudí, fínsku saunu a najnovšie aj infrasaunu. Termálna voda je vhodná aj na rekreačné účely.
Analýzu termálnej vody kúpaliska Komárno nájdete TU.